Manapság, ha valaki e-mailfiókot hoz létre, gyakran esik a választás a gmail-re. Amikor én tettem ugyanígy, a praktikusság vezérelt: a gmail nemcsak egy e-mailfiókot biztosít számomra, hanem munkámat megkönnyítő funkciókkal rendelkezik. Ezekből említek meg néhányat, különösképpen hallgatói és tanári pályafutásomat segítő alkalmazásait kiemelve.
Legalapvetőbb a naptár funkció, mely egy papíralapú határidőnaplónál abban több, hogy egy eseményre másokat is meghívhatok, így egy szülői értekezlet dátumának kihirdetése nem okoz gondot, vagy a vizsgáim beütemezése. Szorgalmi időszakban azonban más felületre figyelünk, a kérdőíves kutatások lebonyolítását és kiértékelését a Google űrlap segíti. Későbbiekben el tudom képzelni, hogy egy kirándulás időpontjáról, helyszínéről ezen a fórumon szavaztassak a szülőkkel/diákokkal.
Az utolsó dolog, amit kiemelnék az a hatalmas tárterület (mely még nem borsos áron igény szerint bővíthető is), amin a képeket és dokumentumokat tárolhatom. Ezt a funkciót akkor kezdtem igazán értékelni, mikor egy szerencsétlen laptop-baleset folytán több száz dokumentum és több ezer kép veszett oda. Azóta mindent feltöltök ebbe a Google-felhőbe, jelenleg különösképp vonatkozik ez az óravázlatokra, ppt-re, amiket így nem kell pendrive-on vinnem, két kattintással bárhonnan elérhetem azokat.
A kép itt található (2017.12.01.):
https://www.google.hu/searchq=google+drive&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIyKTphrXAhXIyRQKHbwdCO4Q_AUICigB&biw=1366&bih=662&dpr=1#imgdii=qikWG5Cj_bDQIM:&imgrc=oy8fuUpmAnP1gM:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.